GAZZE İŞGALİ HAKKINDA.

İsrail Gazze’den asla çekilmeyecek. İsrail’in 10 milyarlarca dolar akıttığı bir savaştan sonra Filistinlilere evet bitti artık evlerinize dönebilirsiniz diyeceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Amerika, İsrail, İran üçlüsü ve sünni islam dünyası.

Hamas'ın İsrail’e 7 ekimde saldırması ile başlayan süreçte bir savaş devam ediyor. Daha doğrusu buna bir savaş demek pek doğru değil bence. İsrail vuruyor ve masum Filistinli halk ölüyor ve yurtlarından sürülüyor. Bütün planda bu zaten.

Filistinliler açısından değerlendirirsek sizler kısa zamanda yurtlarınıza dönemeyeceksiniz. Gazze artık İsrail toprağıdır.

İsrail Gazze’den asla çekilmeyecek. İsrail’in 10 milyarlarca dolar akıttığı bir savaştan sonra Filistinlilere evet bitti artık evlerinize dönebilirsiniz diyeceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. İsrail kurulduğundan beri bu hiç olmadı.

Hamas son yıllarda sünni islam haraketinden uzaklaşarak şii İran’a yakınlaşmıştı. Sünni Arap dünyası İsrail ile normalleşince onlarda mecburen İran’a yakınlaştılar. İran’ın desteğiyle bu eylemi yaptılar.

Amerika İran’a Irak işgalinden beri olduğu gibi alan açmaya devam ediyor. Irak ve Suriye savaşında Amerika parasal çıkar elde etti, İran’a ise nüfuz alanını bıraktı. Bu kadar Müslümanın yaşadığı alanı kendi askeri veya İsrail askeri ile kontrol etmesi mümkün değil. Bir vekil lazımdı o da İran.

Bundan sonraki hedef Kudüs ve Mescidi Aksa. Mescidi Aksa yıkılacak ve Süleyman Tapınağı inşa edilecek. İsrail’in rüyası olduğu söylenen Arzı Mevud pek mümkün görülmüyor.

Hamas ne olacak peki? Artık hamas diye bir şey kalacağını düşünmüyorum. Yüzde 1 oy alan işçi partisi gibi olacaktır. Var ama etkisiz.

İsrail’e komşu olan Arapların onurlarını kurtarmalarını ve Osmanlı İmparatorluğu’ndan aldıkları topraklarını en güzel şekilde savunmalarını bekliyoruz. Bu mümkün olacak mı? Kesinlikle hayır. Neden? Hepsi krallıkla ve şeyhlikle yönetiliyor. Rekabete açık olmayan, dışarıya açık olmayan, tartışmaya açık olmayan her sistem çökmeye mahkumdur.

Peki Türk halkı olarak bize düşen görev nedir? Kuran’ın emri eline silahı alıp gidip orada savaşmandır. Bunu yapamıyorsan başka söz söyleme. Vay efendim devlet var müminlerin emiri var falan bunlar boş muhabbetler.

Ne zaman düğmeye bastığında 20.000 KM öbür taraftaki bir yeri vuracak silah yapan mühendis yetiştirirsen ve bunu yapan mühendislere bilmem kaç trilyonu olanlardan daha fazla değer verirsen o zaman bu zilletten kurtulursun.

Yorumlar

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Mustafa AKTAŞ'a aittir.